پدر پولدار، پدر بی پول

پدر پولدار پدر بی پول نام کتاب بسیار مشهوری از نویسنده معروف رابرت کیوساکی سرمایه گذار دورگه آمریکایی- ژاپنی است که در سال ۲۰۰۱ از طرف روزنامه های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار گرفت. میلیون ها نسخه از این کتاب بارها و بارها به تمام زبان های زنده دنیا ترجمه و تجدید چاپ شده است. رابرت کیوساکی در علم اقتصاد صاحب نام بوده و نظریه های با ارزش و خلاقانه ای درباره اقتصاد دارد که در تمام دنیا شناخته شده است. رابرت در کتاب پدر پولدار پدر بی پول نکات بسیاری را درباره مسائل مالی و اقتصادی مطرح کرده که بسیار جالب توجه است.

بسیاری از مردم در سراسر دنیا توانسته اند با کمک مطالب کتاب پدر پولدار پدر بی پول به جایگاه مالی و اقتصادی ویژه و بسیار خوبی دست پیدا کنند. جالب است بدانید نکاتی که در کتاب پدر پول دار پدر بی پول مطرح شده مورد توجه اشخاص مشهوری مثل دونالد ترامپ و آنتونی رابینز قرار گرفته است. رابرت کیوساکی در بسیاری از برنامه های آموزشی و سخنرانی های خود به این مسئله می پردازد که پول دلیل بسیار خوبی برای نگهداری رابطه انسان ها با یکدیگر است.

آشنایی کامل به اصول سخنوری

رابرت کیوساکی با آشنایی کامل به اصول سخنوری و تاثیرگذاری توانسته روی انسان های بیشماری تاثیر گذاشته و از این طریق در برنامه های متعدد تلویزیونی خود مخاطبین بسیاری جذب کند که علاقه مند هستند در مسیر موفقیت و پولدار شدن قدم برداشته و زندگی خود را متحول کنند. در سال ۲۰۰۵ نام رابرت کیوساکی در میان نام های ۲۵ نویسنده بزرگ و صاحب نام جهان قرار گرفت.

مقاله های بی شمار او درباره ثروت و تجارت در مجله های اقتصادی و روزنامه های مشهور دنیا منتشر شده است. رابرت قبل از نوشتن کتاب پدر پولدار پدر بی پول سعی کرد به وسیله یک بازی آموزشی نکات بسیاری را درباره مسائل مالی به مردم بیاموزد. رابرت در سن ۴۷ سالگی در نهایت شور و انرژی بازنشسته شد تا به مخاطبین خود نشان دهد می توانند طوری زندگی کنند که به جای تلاش کردن برای پول، تماشا کنند زندگی می تواند به گونه ای پیش برود که پول برای آنها تلاش می کند.

رابرت معتقد است انسان های ثروتمند هرگز برای پول تلاش نمی کنند. او در سخنرانی های خود بارها مطرح کرده است که ماشین و خانه ای که در آن زندگی می کنیم سرمایه ما محسوب نمی شود. اگر می خواهید پولدار شوید به دیگران و افراد نیازمند کمک کنید تا اندکی از مشکلات مالی آنها حل شود. شغلی را پیشه کنید که عاشق آن هستید و کار کردن در این شغل شما را سرشار از حس رضایتمندی می کند. به غیر از شغل اصلی خود حتما یک تجارت جانبی داشته باشید. دانش مالی خود را دائما افزایش دهید. کتاب های مفید زیادی وجود دارند که با مطالعه آنها می توانید مطالب بسیاری درباره خلاقیت امور مالی بیاموزید.

طوری زندگی نکنید که بدهی داشته باشید

طوری زندگی نکنید که بدهی داشته باشید. ثروتمند واقعی کسی است که آنقدر سرمایه و پس انداز داشته باشد که بدون کار کردن بتواند مدت کوتاهی به راحتی زندگی کند. کیوساکی می گوید به شیوه ای زندگی کنید که بتوانید در اوج جوانی و روزهایی که سرشار از انرژی هستید بازنشسته شده و دیگر کار نکنید و از زندگی لذت ببرید. اینها مواردی هستند که کیوساکی در کتاب ها و سخنرانی های بیشمار خود مطرح کرده و به ما می آموزد چطور از بهترین روزهای عمر خود لذت ببریم.

در کتاب پدر پولدار پدر بی پول با کودکی رابرت آشنا شده و می خوانیم که چطور رابرت از پدر بی پول ولی با ذکاوت خود بسیار آموخت. پدر واقعی او و پدر یکی از دوستانش تاثیر زیادی در کودکی رابرت داشته به گونه ای که رابرت درباره پدر بی پول حقیقی و پدر پول دار ( پدر دوستش) می نویسد پدر فقیرم همیشه می گفت من هیچگاه ثروتمند نخواهم شد و برعکس او پدر پولدارم همیشه به من تلقین می کرد که بی پولی و ورشکستگی دائمی نیست و نباید آن را باور کرد. خواندن کتاب پدر پولدار پدر بی پول به همه کسانی که می خواهند زندگی خود را متحول کنند توصیه می شود.