جوئل اوستین

جوئل اسکات اوستین پسر کوچک جان اوستین پس از مرگ پدرش به سمت کشیش ارشد کلیسای لیک وود منصوب شد. جوئل متولد پنجم مارس ۱۹۶۳ در جهان به عنوان کشیش روانشناسی خنده رو شناخته می شود. کلیسای لیک وود

بزرگ ترین کلیسای پروتستان در شهر هیوستن واقع در ایالت تگزاس آمریکا است. سخنرانی های تلویزیونی او بسیار پر مخاطب بوده و از طریق ۲۰ میلیون نفر و در ۱۰۰ کشور دنیا دنبال می شود.

نیویورک تایمز

۷ کتاب پر فروش نیویورک تایمز متعلق به اوست و مردم دنیا بیشتر او را با نام مستعار کشیش خنده رو به ذهن سپرده اند. جوئل اوستین در وب سایت رسمی خود متعهد به رسیدگی و کمک به مردم بوده و به انسان ها امید می بخشد.

او معتقد است ما امید را با دیگران سهیم می شویم تا با ارائه نیازهای اساسی غذا، لباس و تجیزات دارویی و پزشکی مورد نیاز تمام انسان های نیازمند به آنها زندگی ببخشیم. اینترنت، تلویزیون و هر آنچه تکنولوژی در اختیار ما قرار می دهد وسایلی هستند که می توانند با کمک ما مهر و عشق خداوندی را در دل انسان ها زنده کرده و به نتیجه های خوب و بارزشی دست یابند.

یکی از دلایل پر مخاطب بودن سخنرانی های جوئل اوستین این است که به استادی از مهارت های فن بیان برخوردار بوده و مخاطب را به گونه ای با خود همراه می کند که او هرگز متوجه گذشت زمان نشده و این سخنرانی برای او کسالت آور نخواهد بود. جوئل اوستین معتقد است واژه ها قدرت مبتکرانه ای دارند.

هر وقت کلمه ای بر زبان ما جاری می شود به آنچه که گفته ایم جان می بخشیم.

هرگز از جادوی کلمات غافل نشوید. جملات و کلمه های منفی را از ذهن و زبان خود دور کنید، جمله هایی مثل من موفق نمی شوم، بیماری جان مرا خواهد گرفت، من از پس این بازار خراب بر نمی آیم و جملاتی از این دست... همگی جملاتی مخرب هستند. در واقع شما با گفتن این جملات آینده خود را رقم می زنید.

نمی شود از شکست حرف زد و به پیروزی رسید

در انجیل آمده است ما از میوه کلمات خود تغذیه می کنیم. به عبارتی دیگر یعنی ما آنچه را بر زبان می رانیم همان را نتیجه می گیریم. نمی شود از شکست حرف زد و به پیروزی رسید. نمی شود به کمبودها فکر کرد و انتظار فراوانی داشت.

شما آنچه را می گویید بر زبان می رانید. اگر می خواهید آینده خود را پیش بینی کنید به آنچه درباره خودتان می گویید گوش بسپارید. در سال ۲۰۰۶ نام جوئل اوستین در فهرست ۱۰ انسان تاثیرگذار دنیا قرار گرفت. کتاب های او تا بحال در صدر کتاب های برتر نیویورک تایمز قرار داشته و بسیاری از آنها برای هفته های طولانی در صدر جدول فروش نیویورک تایمز قرار گرفته اند. "بهترین زندگی شما" نام اولین کتاب جوئل اوستین بوده که در سال ۲۰۰۴ به چاپ رسیده است.

کتاب دیگر او با نام "قدرت من هستم" چاپ سال ۲۰۱۵ دارای ۱۸ فصل بوده و در این کتاب به جادوی کلام و تمام " من هستم" هایی که درباره آنها فکر می کنیم و هستیم پرداخته است.

او در این کتاب ها تلاش می کند مخاطب خود را متقاعد کند هر کلمه ای که بین دو واژه "من" و "هستم" قرار می گیرد به گونه ای به زندگی او دعوت می شود.

جوئل اوستین معتقد است خدا انسان ها را بیهوده خلق نکرده و قطعا از آفرینش انسان ها هدفی را دنبال می کند در نتیجه وقتی کسی به آرزوی خود دست پیدا می کند این کل کائنات است که از وجود آن انسان و نیروی مثبت آن لذت می برد. پروردگار به خوبی از قدرت درونی ما آگاه بوده و می داند در ما این توانایی وجود دارد که زندگی شگفت انگیز داشته باشیم.

بخاطر تمام درس ها و نگرانی های خود از مهارت های خود غافل می شویم. باید بدانید که تنها راه عبور از این دشواری ها ایمان به پروردگار است، به خدا اعتماد کنید و ایمان داشته باشید خدا به شما راه هایی را نشان می دهد که مسیر موفقیت خود را پیدا کنید. بر ترس ها و نگرانی های خود غلبه کنید تا به هر آنچه که می خواهید برسید.

ترس بزرگترین مانع

ترس بزرگترین مانع و سدی عظیم در برابر تمام توانایی های ماست. جوئل معتقد است تنها ایمان می تواند بر تمام نگرانی های ما فائق آید. همیشه مسیر زندگی خود را طوری برنامه ریزی کنید که هیچ حسرتی در دل نداشته و تمام اضطراب های خود را فراموش کرده و از لحظه لحظه زندگی خود لذت ببرید. هرگز به حرف های دیگران اهمیت نداده و آن گونه که دوست دارید زندگی کنید.

به یاد داشته باشید مردم همیشه درباره ما حرف می زنند و این ربطی به موفقیت یا شکست ما ندارد پس برای موفق بودن و رسیدن به تمام آرزوهای خود تلاش کنید و به قضاوت هیچکس اهمیت ندهید.

قضاوت و حرفهای مردم تعیین کننده آینده ما نیست بلکه کارها، کلمات و افکار ما هستند که زندگی آینده ما را رقم می زنند.

به یاد داشته باشید تنها نیروی لایزال الهی است که نگهدار ماست. تمام انسان ها دربرابر استعداد ها و مهارت هایی که خداوند به ما داده است متعهد و مسئول هستیم و باید آن گونه که شایسته است زندگی کرده و از توانایی های خود لذت ببریم. جوئل معتقد است برای پیشرفت باید روی هدف و آرزوهای خود متمرکز شوید؛ تمرکز روی هدف و رویاها بسیار تاثیرگذار است.

همواره به یاد داشته باشید ترس و نگرانی آفت تمام رویاهای ماست هر گونه آفت و نگرانی را از خود دور کنید و مهارت های خود را پرورش دهید.

موهبتی به نام توانایی

باید به توانایی ها و مهارت های خود به چشم موهبتی با ارزش و هدیه ای از طرف خداوند نگاه کنیم. در نظر داشته باشید که باید از توانایی های خود در جهت بهتر شدن زندگی خود استفاده کنیم.

وقتی وارد عمل می شوید می فهمید تا چه اندازه توانا هستید و به عظمت قدرت درونی خود واقف می شوید. از نیروی ایمان خود و مهربانی خدا غافل نشوید. وقتی شما به رویاهایتان اعتماد کنید نیروی درونی شما را به سوی رویاهایتان پیش می راند.

امیدوار باشید و به خدا توکل کنید بدانید خداوند از تمام مشکلات جهان بزرگتر است. هروقت ناامید و خسته شدید و اندیشه های منفی شما را محاصره کردند به یاد خدا باشید که دست شما را می گیرد و به راحتی از کنار تمام مشکلات عبورتان می دهد.